Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se zbavit akné..??:-((

6. 3. 2011

Co je potřeba si na začátku uvědomit?

V prvé řadě začneme těmi nejzákladnějšími radami, které bychom měli zaručeně vědět ze všeho nejdříve. Na začátek je potřeba si uvědomit, že akné není jen problém vnější, ale je způsoben také problémy vnitřními. Nestačí tedy jen pečovat o pokožku a brát akné jako nemoc kůže, ale začít si udržovat i vnitřní orgány, které bychom měli zásobovat dostatkem léčivých a výživných látek.

7 rad, jak se zbavit akné

Akné rada 1

Pupínky jen tak “nenípat”! Nejlépe, je-li to u vás nutností, až po napaření, kdy jsou pory otevřené. Jede-li však zrovna na nějakou důležitou schůzi a na napařování vám nezbývá čas, “vynípněte” boláky alespoň pomocí čistého kapesníku, neboť pod nehty se skrývá velké množství bakterií.

Akné rada 2

Pokožku bychom měli dvakrát denně (ráno a večer) opláchnout určitým čistícím prostředkem, který je vhodný pro náš typ pokožky. Neměli bychom volit klasické mýdlo, neboť to naši pokožku vysušuje, což vede ke zvýšení tvorby kožního mazu. Podívejte se v drogerii po speciálních kosmetických mýdlech proti akné.

Akné rada 3

Jedenkrát týdně se doporučuje peeling, který pomůže odstranit odumřelou vrchní vrstvu naší pokožky a tím vede ke čerstvě vypadajícímu vzhledu.

Akné rada 4

Rada pro ženy – nechoďte spát neodlíčené, jelikož po té se zacpávají póry, což vede ke vzniku dalšího akné.

Akné rada 5

Mezi mýty o akné se zařadila rada o tom, že make-up zhoršuje akné, avšak jak se někdy stává, i mýty nemusí být pravdivé, což zaručeně platí i v tomto případě. Důležité je si vybrat ten správný make-up, který nám pomůže nejen pupínky zakrýt, ale současně je i léčí.

Akné rada 6

Máte-li po různých léčbách pokožku vysušenou, naučte se používat i hydratační krém, který vám tento problém pomůže rychle odstranit. Po sportu je vhodné svůj obličej opláchnout, kdy smyjete pot, který by mohl zavinit další tvorbu akné.

Akné rada 7

Mnohé problémy s akné může vyřešit správně zvolená antikoncepce. Je to s podivem, ale hormony v antikoncepci vyřeší u spousty žen a dívek problémy s akné. Pokud tedy akné trpíte, poraďte se o tom se se sbojí lékařdkou, případně si nechte prášky předepsat.

Naložme se svou pokožkou a vzhledem, co nejsprávněji, ať už patříme mezi teenagery, či dospělé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 51636
Měsíc: 575
Den: 22